תקנון ושיבוץ ליגה נערים לאומית

13:55 14/07/2011





14 יולי 2011
לכבוד






הנדון: תקנון ושיבוץ ליגה נערים לאומית

רצ"ב תקנון ושיבוץ ליגה נערים לאומית לעונה זו:

1. בעונת 2011/2012: ביטול הליגה הארצית לנערים לעונה אחת בלבד ואיחוד ליגה ארצית עם הליגה הלאומית.

הרכב הליגה בעונת 2011/2012:
א. הקבוצות ששיחקו בשני המחוזות של ליגת הנערים לאומית בעונת 2010/11.
ב. הקבוצות ששיחקו בששת המחוזות של ליגות הנערים ארצית בעונת 2010/11 (למעט היורדות בעונה זו) .
ג. הקבוצות שיזכו באליפות בכל מחוז במסגרת ליגות הנערים מחוזית בעונת 2010/11 .
ד. עפ"י המצב הנתון הליגה תכלול 96 קבוצות.

2. מסגרת הליגה- בתים מוקדמים:
א. הקבוצות תחולקנה ל-12 בתים מוקדמים. של 8 קבוצות בכל מחוז.
ב. הקבוצות תחולקנה עפ"י מבנה גיאוגרפי, בסייגים שלהלן:
הקבוצות שיסיימו בששת המקומות הראשונים בעונה הקודמת במחוז צפון תהיינה ראשי בתים בעונה זו (כנ"ל במחוז דרום ) הקבוצות שתפסו מקומות 7-12 בכל ליגה בעונה הקודמת יהיו תת ראשי בתים (עפ"י מיקום גיאוגרפי).
קבוצות הלאומית שתפסו מקומות 13-15 בעונה הקודמת והקבוצות מארצית – השיבוצים יהיו לפי מיקום גיאוגרפי עפ"י תקנון האיגוד שבכל מחוז לא תהיה יותר מקבוצה אחת מאותה אגודה.
ג. תוכנית המשחקים תורכב מסיבוב משחקים אחד בלבד .
ד. מאחר וכמות המשחקים אי-זוגית, חלק מהקבוצות יארח משחק אחד יותר מהשאר הקבוצות. הקבוצות שתארחנה משחק בית עודף הם הקבוצות מהדירוג הנמוך ביותר ע"פ טבלת עונת 2010/11 .
תוכנית המשחקים תקבע בהגרלה ע"פ תקנון האיגוד
ה. 2 הקבוצות הראשונות בכל בית יעלו לשלב הבא- לבית העליון.
שאר הקבוצות ימשיכו לבית התחתון.





- 2 -

ו. הקבוצות לא לוקחות איתן את הנקודות מהבית המוקדם להמשך הפעילות בבית העליון.
הספירה בבית העליון תחל מחדש.
לגבי הבית התחתון- 36 קבוצות ירדו ליגה, הקבוצות לא ייקחו איתן את הנקודות שצברו
בבית המוקדם, הספירה בבית התחתון תתחיל מחדש.

מבנה הליגה החדש (שלב ב')
3. בית עליון:
א. הקבוצות תחולקנה ל-4 בתים עליונים.
ב. בכל בית יהיו 6 קבוצות ,שיורכבו מ-2 הראשונות שסיימו בכל אחד מהבתים המוקדמים .
ג. כל בית יורכב מ-3 קבוצות שסיימו במקום הראשון, ו-3 קבוצות שסיימו במקום השני.
ד. תוכנית המשחקים תורכב משני סיבובים (10 משחקים) .
תוכנית המשחקים תיקבע בהגרלה.
ה. 2 הקבוצות הראשונות בכל בית עולות לשלב הבא - רבע גמר אליפות המדינה, שאר הקבוצות (מקומות 3-6 ) ישחקו בגמר סל נוסף על המיקום בליגה.
ז. ישנה משמעות למיקום בבית העליון, שכן הקבוצות שיסיימו במקום הראשון יזכו ביתרון ביתיות נגד הקבוצות שיסיימו במקום השני בבית אותו יצטלבו. הקבוצות לא לוקחות איתן את הנקודות מהבית המוקדם, מאחר וכל קבוצה משחקת בשלב המוקדם לא נגד אותן קבוצות ובבית העליון יש 2 סיבובים.

4. בית תחתון:
א. הקבוצות תחולקנה ל- 8 בתים תחתונים - 9 קבוצות בכל בית.
ב. בכל בית יהיו 9 קבוצות, שיורכבו מהקבוצות שסיימו החל ממקום 3 ומטה בבתים המוקדמים.
ג. כל בית יורכב מהצטלבות עפ"י חלוקה גיאוגרפית של הבתים המוקדמים.
ד. תוכנית המשחקים תורכב משני סיבובים .

מכל מחוז תרדנה 4 הקבוצות האחרונות לליגה הארצית + 4 קבוצות נוספות ירדו במשחקי גמרסל תחתון.

 בעונת 2012/13 תצומצם הליגה הלאומית לנערים מ-96 קבוצות ל-60 קבוצות
(בבית העליון של נערים א' לאומית ישחקו 24 קבוצות) ותוחזר הליגה הארצית
לנערים.
עקב כך בתום עונת 2011/12 תרדנה 36 קבוצות מליגה לאומית לנערים לליגה
ארצית ויחד עם העולות מהמחוזית תרכבנה את הליגה הארצית לנערים בעונת
2012/13.

 בעונת 2013/14 תצומצם הליגה הלאומית לנערים מ-60 קבוצות ל-48 קבוצות
(בבית העליון ישחקו 16 קבוצות).





- 3 -

מבנה הליגה החדש (שלב ג')
 רבע גמר אליפות המדינה:
משחקי רבע הגמר יתנהלו במסגרת של הטוב משלושה משחקים, כשיתרון הביתיות יהיה שייך לקבוצת שסיימה במקום הראשון בבית העליון.
הקבוצות שיעפילו לשלב הזה יצטלבו עם הקבוצות מהבית המקביל (צפון נגד חיפה, מרכז נגד דרום).
 חצי גמר אליפות המדינה:
משחקי חצי הגמר יתנהלו במסגרת הטוב משלושה משחקים, כשיתרון הביתיות יהיה שייך לקבוצה שסיימה עם המאזן הטוב ביותר במסגרת הבית העליון ואם המאזן שווה יערך המשחק השלישי באולם נייטראלי.

 גמר אליפות המדינה:
משחק הגמר יתנהל במסגרת של הטוב משלושה משחקים, כשיתרון הביתיות יהיה שייך לקבוצה שסיימה עם המאזן הטוב יותר במסגרת הבית העליון (אם המאזן שווה יערך המשחק השלישי באולם נייטראלי).


להלן שיבוץ המחוזות לעונה זו.

בית א': הפועל גליל עליון(קבוצה מס' 781), מכבי כרמיאל (קבוצה מס' 643)הפועל מעיינות/גלבוע(קבוצה מס' 228),ה פועל גל.עפולה ניב (קבוצה מס' 377),הפועל עמק הירדן(קבוצה מס' 1402),הפועל יזרעאל צעירים (קבוצה מס' 1520),הפועל גליל/קצרין (קבוצה מס' 2964),הפועל מגדל העמק(קבוצה מס' 3417).

בית ב': הפועל גלבוע /מעיינות(קבוצה מס' 1232), הפועל עמק יזרעאל(קבוצה מס' 1002)מכבי ל.בק חיפה (קבוצה מס' 444),הפועל קרית טבעון (קבוצה מס' 632),מכבי קרית מוצקין (קבוצה מס' 791),הפועל יקנעם/מגידו (קבוצה מס' 1308),הפועל מ.א.קצרין גליל(קבוצה מס' 1821),הפועל משגב (קבוצה מס' 1938).

בית ג': מכבי רעננה(קבוצה מס' 1327), הפועל נהריה(קבוצה מס' 641)הפועל יגאל חיפה (קבוצה מס' 631),אליצור קרית אתא (קבוצה מס' 638),הפועל נשר (קבוצה מס' 979),מכבי קרית ביאליק (קבוצה מס' 1255),הפועל עכו (קבוצה מס' 1939),מכבי חיפה (קבוצה מס' 2197).

בית ד': הפועל כפר סבא תמר(קבוצה מס' 258), מכבי אסף חיפה (קבוצה מס' 1298)מכבי פרדס חנה (קבוצה מס' 415),אליצור עירוני נתניה (קבוצה מס' 652),מכבי בנימין חדרה (קבוצה מס' 655),הפועל גן שמואל (קבוצה מס' 661),מכבי זכרון יעקב (קבוצה מס' 732),הפועל בנימינה/ג.עדה(קבוצה מס' 761).






- 4 -


בית ה': בני הרצליה(קבוצה מס' 810), אליצור נתניה עירוני(קבוצה מס' 21)בית"ר כפר יונה (קבוצה מס' 65),הפועל עמק חפר(קבוצה מס' 1760),מ.ס אבן יהודה (קבוצה מס'1878),אליצור כוכב יאיר(קבוצה מס' 1892),הפועל לב השרון תפוח (קבוצה מס' 2099),מכבי קדימה צורן (קבוצה מס' 3825)

בית ו': א.ס רמת השרון(קבוצה מס' 893), מכבי הוד השרון רותם(קבוצה מס' 804),הפועל לב השרון/דקל (קבוצה מס' 230),הפועל חוף השרון (קבוצה מס' 299),מכבי רעננה עירוני (קבוצה מס' 1030),בני הרצליה דני (קבוצה מס' 1425), הפועל עמק חפר/ג.חיים (קבוצה מס' 3423)מ.ס ראש העין(קבוצה מס' 990).

בית ז': מכבי יהושע ת"א(קבוצה מס' 759), עירוני רמת גן(קבוצה מס' 666), מכבי פ"ת עצמאות (קבוצה מס' 845),מ.כ הבקעה/גני תקוה (קבוצה מס' 1859),עירוני קרית אונו (קבוצה מס' 1879),ע.ל.ה אור יהודה (קבוצה מס' 2131),הפועל ת"א אוסישקין(קבוצה מס' 2896),א.ס. צור רמת השרון (קבוצה מס' 1087).

בית ח': הפועל גבעתיים(קבוצה מס' 1779), מכבי תל אביב(קבוצה מס' 1133) מכבי בת ים (קבוצה מס' 95),הפועל ירושלים דנמרק (קבוצה מס' 555),הפועל סהר חולון (קבוצה מס' 665),הפועל נס ציונה אגס (קבוצה מס' 2533),מכבי ראשל"צ נרקיס (קבוצה מס' 2554),מכבי בית דגן (קבוצה מס' 3011).

בית ט': מכבי יאיר ראשל"צ(קבוצה מס' 693), הפועל אבי חולון(קבוצה מס' 243),הפועל טל ירושלים (קבוצה מס' 208),אסא זיו ירושלים (קבוצה מס' 342),אליצור ירושלים (קבוצה מס' 436),מכבי ברוך ת"א (קבוצה מס' 679),מכבי שהם (קבוצה מס' 1729),עצמה מודיעין (קבוצה מס' 2619).

בית י': הפועל נס ציונה גיל(קבוצה מס' 2071), מכבי הדר ראשל"צ(קבוצה מס' 1050), מכבי שהם חן (קבוצה מס' 161),מכבי מעלה אדומים (קבוצה מס' 432),מכבי יאיר רחובות (קבוצה מס' 579),הפועל ירושלים/ א.גוש(קבוצה מס' 769),הפועל ברנר (קבוצה מס' 2123),מכבי גדרה (קבוצה מס' 2226).

בית י"א: הפועל נבון ירושלים(קבוצה מס' 1196), הפועל באר טוביה(קבוצה מס' 602),הפועל גדרות (קבוצה מס' 125),הפועל אשדוד / גן יבנה(קבוצה מס' 589),אליצור אשדוד (קבוצה מס' 711),אליצור מכבי אשקלון (קבוצה מס' 1462),בית"ר אשדוד אביב(קבוצה מס' 2893),אליצור יבנה (קבוצה מס' 4095).

בית י"ב: אליצור רימון אשקלון(קבוצה מס' 710), הפועל ירושלים(קבוצה מס' 700), הפועל חבל איילות (קבוצה מס' 420), מכבי קרית גת (קבוצה מס' 1069),אס"א באר שבע (קבוצה מס' 1113),בית"ר באר שבע (קבוצה מס' 1233),הפועל יואב צפית (קבוצה מס' 1509),הפועל גן יבנה/אשדוד(קבוצה מס' 1893).




- 5 -

בהמשך להחלטת היועץ המשפטי של האיגוד מיום 15/06/11 :
ע"מ לשמור על רמה ספורטיבית אחידה קובע תקנון הליגה כי הקבוצות שתפסו את 6 המקומות הראשונים בעונה שהסתיימה במחוז צפון ודרום תהיינה ראשי בתים ו-6 קבוצות נוספות מכל מחוז בלאומית בעונה שהסתיימה שובצו לכל מחוז בעונה זו בתת ראש בית.
בהתאם להחלטת היועץ המשפטי של האיגוד על כל אגודה שתרשום יותר מקבוצה אחת לליגה תצטרך לדאוג לכך שהקבוצה ששובצה ע"י האיגוד כקבוצה בכירה בקטגוריה של ראש בית או קבוצה מדורגת תהיה הקבוצה החזקה מבחינת הרכב השחקנים.
הנושא יבדק ע"י האגף המקצועי של איגוד הכדורסל וקבוצה שלא תפעל בהתאם לכך, תחשב כזו שהפרה את הוראות התקנון ועלולה למצוא עצמה מועמדת לדין משמעתי בגין כך.
דירוג הקבוצות הוא כדלקמן:

הפועל גליל עליון: הקבוצה החזקה היא קבוצה מס' 781 .
הפועל גלבוע/ מעיינות: הקבוצה החזקה היא קבוצה מס' 1232.
הפועל עמק יזרעאל: הקבוצה החזקה היא קבוצה מס' 1002.
אליצור נתניה: הקבוצה החזקה היא קבוצה מס' 21.
מכבי רעננה: הקבוצה החזקה היא קבוצה מס' 1327.
מכבי חיפה: הקבוצה החזקה היא קבוצה מס' 1298.
בני הרצליה: הקבוצה החזקה היא קבוצה מס' 810.
אליצור אשקלון: הקבוצה החזקה היא קבוצה מס' 710.
א.ס. רמת השרון: הקבוצה החזקה היא קבוצה מס' 893.
עירוני רמת גן: הקבוצה החזקה היא קבוצה מס' 666.
הפועל חולון: הקבוצה החזקה היא קבוצה מס' 243 .
מכבי ראשון לציון: הקבוצה החזקה היא קבוצה מס' 693 הקבוצה המשנית
היא 1050 .
הפועל ירושלים: הקבוצה החזקה היא קבוצה מס' 1196
, הקבוצה המשנית היא 700.
מכבי תל אביב: הקבוצה החזקה היא 759, הקבוצה המשנית היא 1133.

בכבוד רב,

נפתלי גושן
רכז הליגות